Saturday, May 18, 2024

A Forma-1-es pilóta halálos fenyegetéseket kapott az ausztrál nagydíj büntető ítéletét követően

A Forma-1-es versenyző Fernando Alonso rajongói agresszív támadást indítottak Johnny Herbert ellen, aki részt vett Alonso büntetésében az ausztrál nagydíjon.
Fernando Alonso a Formula 1 Ausztrál Nagydíját követően a verseny utolsó körében büntetést kapott George Russell féktesztelése miatt. A Mercedes-es incidens után Alonso, az Aston Martin spanyol versenyzője 20 másodperces időbüntetést kapott, és három büntetőpontot. "Halálos fenyegetések hullottak be a közösségi médián keresztül", A Vezess jelentése rámutat, hogy a melbourne-i hétvégén dolgozó stewardok között volt Johnny Herbert, akinek Alonso-val a kapcsolata nem volt barátságos. Ez a hely a kétszörös világbajnok leginkább buzgó rajongói számára termékeny talaj lett, hogy halálos fenyegetésekkel célozzák Herbertot, a háromszoros nagydíjasat. A melbourne-i verseny visszafogása borzalmas volt. A közösségi médiában halálos fenyegetések árnyékolták el. Szerencsémre meg tudom őket kezelni, de szánalmasnak tartom, hogy engem választottak ki" - mondta az egykori versenyző, aki az elmúlt években televíziós elemzőként tevékenykedett. Herbert úgy véli, hogy éppen a tévé-elemző szerepének köszönhetően váltott ki a vita. A kapcsolata Alonso-val igen feszült volt, különösen az élő közvetítésen történt incidens után. Abban az időben, amikor Alonso a kevésbé versenyképes McLaren-nel versenyzett, Herbert, mint elemző, egyszer azt javasolta, hogy a spanyolnak fontolja meg a távozást. Alonso észrevette ezt, és a lehetőséggel élve élőben megfeddte Herbertet. "Azért lettél kommentátor, mert nem lettél világbajnok" - válaszolt Alonso a 2016-os bahreini nagydíj hétvégén. Herbert karrierje számos figyelemre méltó eseményrel volt tele, például 1988-ban majdnem megnyerte a Forma 3000 bajnokságot, de a Brands Hatch-ban súlyos láb sérülést szenvedett, ugyanazon a napon, amikor a Benetton-nal aláírt egy Forma 1-es szerződést. Gyorsan felépült, és meglepő negyedik helyezést ért el a Formula-1-es debütálása alkalmával Brazíliában, Alain Prost mögött. 1999-ben csatlakozott Stewarthoz, és elnyerte a csapat első (és utolsó) győzelmét a Nürburgring-i Európa-nagydíjon. Herbert 2000-ben zárta a Forma-1-es pályafutását Jaguar pilótaként.