Sunday, May 19, 2024

Hihetetlen dráma a Ferencváros-i Magyar Kupa félfináléjában

A szurkolók szorongatása miatt a Ferencváros (Fradi) és a Nyíregyháza Spartacus hihetetlen félfinal ütközetet játszott a Magyar Kupa kapcsán.
A Ferencváros elmaradt egy büntetőütésen, míg a Nyíregyháza, aki a 85. percig vezetett, úgy tűnt, hogy a döntőre készül, Dejan Stankovic csapata azonban négy perc alatt figyelemre méltó visszatérésre tett szert. A Paksi FC már kedden foglalta el a helyét a MOL Magyar Kupa döntőjében, hátról érve haza, hogy 2-1-el legyőzze a Kisvárdát, ezzel megjelölve második döntőjüket a versenyben 2022 óta. A másik félidőben szerdán a második osztály vezetője, Nyíregyháza vendégül látta a Ferencvárost, amely már megnyerte az NB I (First Division) bajnokságát. A Nyíregyháza, mivel a saját stadionja felújítása miatt Balmazújvárosban kellett játszania a mérkőzést, hátrányosan nézett szembe a VAR rendszer nélkül való játékkal, ami megfosztotta a játékvezető videó asszisztens játékvezető támogatásától. Bár matematikai szempontból nem garantált, Nyíregyháza előléptetése az NB I-be szinte biztosnak tűnik. A két csapat 2015 márciusa óta nem találkozott egymással, mivel a különböző bajnoki osztályokban töltött időket tekintve. Ferencváros Varga Á-val kezdte. , Botka, Abena, Cissé, Civic, Maiga, Abu Fani, Zachariassen, Marquinhos, Varga B., Traoré, míg Nyíregyháza, amelyet Krisztián Tímár, a korábbi Ferencváros játékos vezetett, Fejér, Baki, Alaxai, Gengeliczki, Farkas B., Kesztyűs B., Nagy D., Nagy B., Gresó, Beke P., Kovácsréti, köztük egy másik ex-Ferencváros játékos, Dominik Nagy. Ferencváros kezdetben dominánsabb volt, de az első jelentős lehetőség Nyíregyháza kezébe került, amelyet Barnabás Nagy elpazarolt, így Ádám Varga lehetőséget kapott arra, hogy beavatkozzon. Zachariassen korai sérülése miatt a Ferencváros a 15. percben behozta Makreckist. Az első félidő közepén Varga remek mentést hozott, hogy megakadályozza Kovácsréti lövését, és több kanyar és szoros próbálkozás ellenére az első félidő gól nélküli maradt. Az 50. percben Mátyás Gresó szabadulhatott meg egy egy-egy lehetőségből, de Varga ismét egyenlő volt a kihívással. A Ferencvárosnak az 57. percben elnyert büntetőütést Fejér kapus csodálatosan megmentette, tagadva Vargát. A kihagyott büntetőütést követően Nyíregyháza a 68. percben Márk Kovácsréti által vezetett. A meccs folytatódott, Kodro elvesztette a Ferencváros számára kulcsfontosságú lehetőséget, amelyet Fejér mentett meg. A mérkőzés Nyíregyháza győzelmére irányult, de a Ferencváros ellenállása kifizetődött, Cissé a 85. percben egyenlővé tette a mérkőzést, majd a 89. percben Szevikjan pótlékából egy drámai későbbi győzelem következett, így Fejér gyökerezett. Az utolsó pillanatokban Ákos Sigér és Nováknak volt esélye Nyíregyháza-ra, de Varga meghiúsította kísérleteiket, így Ferencváros helyet biztosított a döntőben. Magyar Kupa félfinal eredménye: Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 Ferencváros TC (Célok: Kovácsréti 68'; Cissé 85', Szevikjan 89') Sárga lapok: Alaxai (Nyíregyháza 57'), Marquinhos (Ferencváros 43'), Abu Fani (64'), Varga B. (79'), Szevikjan (90') A döntő május 15-én lesz a Puskás Arénában.