Friday, Oct 18, 2024

A Forma 1-es: Az év legszorosabb kvalifikációs mérkőzése Japánban

A Forma-1-es Japán Nagydíj kvalifikációs szakaszában a Red Bull holland versenyzője, Max Verstappen a leggyorsabb kört ütötte, így biztosította a pole pozíciót csapattagja, Sergio Pérez előtt a vasárnapi versenyen.
A Suzuka-i kvalifikáció nagy felfordulást jelentett Lance Stroll Q1-es kiküszöbölésével, így Yuki Tsunoda helyet kapott a Q3-ban. Míg Lando Norris harmadik helye pozitív meglepetés volt, Charles Leclerc nyolcadik helyezésével a szezon jelentős csalódása volt. Annak ellenére, hogy Max Verstappen megnyerte az első és harmadik edzést, mindkét Red Bull kihívásokkal szembesült, és mivel a Ferrari látszólag visszafogta magát a japán nagydíj edzésénél, bizonytalan volt, hogy a holland világbajnok biztosítja-e az ötödik egymást követő pole-polit. Verstappen az első szakaszt gyorsabb idővel fejezte be, mint az előző pólus-győztes kör. Figyelemre méltó, hogy a legjobb versenyzők nem teljesítettek két kört az Q1-ben, ami Lance Stroll váratlan távozását eredményezte Pierre Gasly, Kevin Magnussen, Logan Sargeant és Zhou Guanyu mellett. A JAPONIA GRAND PRIX KALIFIKÁCIÓK KÉTÉRÉSÉGÉN MÁLYENÉK TÖRTÉLETT A Q2-ben a Red Bulls tovább javult, Verstappen csupán 0,012 másodperccel végzett Pérez előtt. A két Mercedes friss lágy gumiabroncsokat választott, így újabb kirándulást igényelt, míg hét másik a bokszban maradt. Végül az öt legjobb csapat kilenc versenyzője magabiztosan haladt előre, Yuki Tsunoda biztosította a helyet, amit Stroll hagyott, a hazai közönség örömére. A 3. negyedév eseményei Az utolsó kvalifikációs szakasz elején Charles Leclerc még mindig a boxban volt, amikor a többiek befejezték az első gyors köröket. Ekkor Verstappen volt a vezető, Norris, Pérez, Sainz, Piastri, Hamilton, Alonso, Russell és Tsunoda követte, a McLaren pedig látszólag készen állt arra, hogy szétválasztsa a két Red Bullt. Leclerc csak a 7. helyre juthatott az egyetlen gyors körével a Q3-ban, annak ellenére, hogy erős második szektorban volt. Az utolsó pillanatokban szinte mindenki javította az időjét, Pérez felülmúlta Norrist, és végül csak 0,066 másodperccel maradt Verstappen mögött, ami a Verstappen legkisebb győzelmi különbségét jelzi az idei időmérőn. Így a Red Bull biztosította az első sorot, amit Norris, Sainz, Alonso, Piastri, Hamilton, Leclerc, Russell és Tsunoda követ, akik a tíz legjobb közé tartoznak. A Japán Nagydíj vasárnap kezdődik, a magyar idő szerint reggel 7 órakor.