Friday, May 17, 2024

Ливерпул се избацује из Лиге Европе упркос победи у Бергаму

У узбудљивом закључку четвртфиналног сукоба Лиге Европе, Ливерпул, у коме је учествовао Доминик Собошлај, обезбедио је победу од 1: 0 над Аталантом у Бергаму у четвртак увече.
Упркос победи, Црвени су се поздравили са турниром, губећи 3-1 у укупном резултату. Користивши своју посебну нападну снагу, Ливерпул је доминирао у првом полувремену, а Мохамед Салах је у 7. минуту преобратио пенални гол. Међутим, у полувремену, тим Јургена Клоппа, који ће видети свог менаџера на крају сезоне, могао је да искористи само један гол. Утакмица је постала уравнотеженија у другом полувремену, са неколико шанси за било који гол, што је довело до замене Собошлаја у 66. минуту. Динамика утакмице је остала непромењена до краја, што је означивало излазак Ливерпула из Лиге Европе. У рекордном достигнућу, Бајер Леверкузен, који је управо освојио првенство у Бундеслиги под вођством тренера Ксабија Алонса, сада је 44 утакмице непобеђен у свим такмичењима ове сезоне. Овај подвиг надмашује Јувентусов рекорд од 43 утакмице у сезони 2011/2012 у првих пет европских лига. Леверкузен, који је победио прошле године победнике Конференцијске лиге Вест Хем Јунајтед 2-0 на домаћем терену претходне недеље, осигурао је свој напредак у следећу руну на драматичан начин. У повратном боју, који је трајао до 89. минута, доцни гол Џеремија Фримпонга спасао је рату за немачку страну. У другом четвртфиналном утакмици, прошле године финалисти АС Рома су победили АЦ Милан на домаћем терену, упркос томе што су били на једном играчу испод од 31. минуте, обезбеђујући своје место у следећем кругу. У међувремену, Олимпик Марсеј је превазишао један гол против Бенфике и тријумфовао у пеналету да би напредовао. Резултати четвртак финала Лиге Европе: Аталанта (Италија) 0-1 Ливерпул (Англија) Гол: Салах (7. минута - пенални гол) Аталанта напредује, 3-1. АС Рома (Италија) 2-1 АЦ Милан (Италија) Циљеви: Манчини (12.), Дибала (22.); Габбија (85). Црвени картон: Целик (Рома, 31.) Агрегат: АС Рома напредује, 3-1. Вест Хем Јунајтед (Англија) 1-1 Бајер Леверкузен (Немачка) Циљеви: Антонио (13. место); Фримпонг (89. место) Бајер Леверкузен напредује, 3-1. Олимпик Марсеј (Франција) 1-0 (Полно време, додатно време: 1-0) Бенфика (Португалија) - Пеналети: 3-2 Гол: Моумбанја (79.) Агрегат: Олимпик Марсеј напредује.