Friday, May 17, 2024

A Liverpool kihagyta az Európa Ligát, bár megnyerte a Bergamo-i mérkőzést

Az Európa-liga negyeddöntőjének izgalmas befejezésében a Liverpool, Dominik Szoboszlai-val, csütörtök este 1-0-os győzelmet aratott az Atalanta ellen Bergamo-ban.
A győzelem ellenére a Vörösök 3-1-es eredménnyel búcsúztak a bajnokságtól. A Liverpool a sajátos támadó képességével uralta az első félidőt, Mohamed Salah pedig a 7. percben egy büntetőütést váltott át. A félidőre azonban Jürgen Klopp csapata, amely a szezon végén távozik, csak egyetlen góllal tudott profitálni. A meccs egyensúlyosabb lett a második félidőben, kevés esélyt kapott a két gólra, ami Szoboszlajnak a 66. percben történő cseréjéhez vezetett. A mérkőzés dinamikája a végére változatlan maradt, ezzel a Liverpool kilépését jelölte az Európa Ligából. A rekordot megdöntő eredmény, a Bayer Leverkusen, frissen a Bundesliga bajnoki győzelme után, Xabi Alonso menedzser vezetésével, 44 meccsben veretlen minden versenyen ebben a szezonban. Ez a teljesítmény meghaladja a Juventus 43 meccsét a 2011/2012 szezonban az öt legjobb európai bajnokság között. A Leverkusen, amelyik a múlt héten 2-0-ra legyőzte a tavalyi Conference League győzteseit, a West Ham Unitedet otthon, drámai módon biztosította a következő fordulóba való továbbjutást. A 89-ik percben Jeremie Frimpong egy későbbi gólja mentette meg a német csapatot. Egy másik negyedfinal mérkőzésben a tavalyi döntőbe jutott AS Roma hazaérkezéskor legyőzte az AC Milant, annak ellenére, hogy a 31. percben egy emberrel lemaradt, így biztosította a helyét a következő fordulóban. Eközben az Olympique Marseille egy góllal visszaesett a Benfica ellen, és győzött a büntetőmeccsen, hogy továbbjutjon. Az Európa Liga negyeddöntő második szakaszának eredményei: Atalanta (Olaszország) 0-1 Liverpool (Anglia) Cél: Salah (7. perc - büntető) Atalanta halad, 3-1. AS Roma (Olaszország) 2-1 AC Milan (Olaszország) Célok: Mancini (12.), Dybala (22.); Gabbia (85.). Vörös lap: Celik (Róma, 31.) Együttes: 3-1 az AS Roma előrelépése. West Ham United (Anglia) 1-1 Bayer Leverkusen (Németország) Célok: Antonio (13.); Frimpong (89.) A Bayer Leverkusen 3-1-re halad előre. Olympique Marseille (Franciaország) 1-0 (teljes idő, többletidő: 1-0) Benfica (Portugália) - büntetések: 3-2 Cél: Moumbagna (79.) Olympique Marseille halad előre.